Lipcowe spotkania w Galerii Azjatyckiej

Lipcowe spotkania w Galerii Azjatyckiej

Miejsce Galeria Azjatycka, Warszawa, ul. Freta 5
Termin patrz wykaz poniżej
Prowadzacy */   Spotkania z cyklu „Z tradycji buddyzmu” prowadzone przez Macieja Góralskiego, kustosza MAiP; www.magura.art.pl

**/ Spotkania z cyklu "Wyprawy na krańce świata" organizowane przez Tomasza Madeja MAiP; http://wyprawynakranceswiata.blogspot.com/

Info
Program

Środa, 1 Lipca

LADAKH CZYLI MALY TYBET W INDIACH.(slajdy) – spotkanie z  prof. dr Tomaszem Sikorskim z ASP, artystą i pedagogiem;.www.tomaszsikorski.net (*).

Czwartek, 2 Lipca, godz 1800

MIT TYBETU DZIŚ - spotkanie z Ewą Kędzierską, podróżniczką i autorką książki „Dziennik tybetański" ze wstępem XIV Dalajlamy z gościnnym udziałem posła Arkadego Fiedlera, podróżnika I twórcy Muzeum w Puszczykowie - www.fiedler.pl (*).

Poniedziałek, 6 Lipca

 URODZINY DALAJLAMY (wideo) - przegląd filmowy z opowieścią o ostatnim spotkaniu w Polsce z XIV Dalajlamą (*).

Wtorek, 7 Lipca

WYBÓR GURU I JEGO ROLA W JODZE – wykład w Klubie Jogi dra Tomasza Rucińskiego z okazji Gurupurnimy, święta nauczyciela obchodzonego w Indiach w lipcową pełnię księżyca; http://indie.prv.pl  Wstęp 12 zł (#).

Czwartek, 9 Lipca

BIAŁY WŚRÓD TALIBÓW (prezentacja multimedialna) – relacja z podróży po Afganistanie i Pakistanie. Spotkanie z Michałem Kruszewskim organizowane przez st. asystenta MAiP Karolinę Krzywicką; www.krucha.art.pl
 
Sobota, 11 Lipca

NOWATORSKI PROGRAM NAUKI SANSKRYTU – spotkanie z absolwentami Sanskryckiego Uniwersytetu w Waranasi (Indie) Filipem i Skarbimirem Rucińskimi, poprzedzające III Letnią Szkołę Sanskrytu w Lanckoronie, 16-23.08.; http://sanskryt.ovh.org (#).

Środa, 15 Lipca

WIETNAM ALTERNATYWNIE (prezentacja multimedialna) -  podróż z Jakubem Królikowskim, dyrektorem Festiwalu Filmowego „Kino w pięciu smakach”, po miejscach nieskażonych przemysłem turystycznym; www.piecsmakow.pl (**).

Czwartek, 23 Lipca

EDWARD STACHURA (1937-1979) WE WSPOMNIENIACH – spotkanie z udziałem zaproszonych gości, m.in. z Przemysławem Kowalskim  i Pawłem Zawadzkim, poprowadzi Andrzej Baran(#).

Piątek, 31 Lipca

TURCJA OCZAMI BLONDYNA - spotkanie z podróżnikiem, pisarzem i dziennikarzem TVP Kultura Maxem Cegielskim z prezentacją nowej książki "Oko świata. Od Konstantynopola do Stambułu"; www.maxmasala.blox.pl Prowadzenie Maciej Góralski.

Czwartek, 13 Sierpnia

LAOS Z TIZIANO TERZANIM (prezentacja multimedialna) -  relacja z podróży Jakuba Królikowskiego, szefa rady programowej Fundacji Sztuki Arteria, śladami legendarnego włoskiego wędrowca i reportera (**).

Sobota, 29 Sierpnia

PROF. TADEUSZ MARGUL (1923-2009) – RELIGIOZNAWCA, FILOZOF, POLIGLOTA – wspomnienia z wykorzystaniem zapisów spotkań w MAiP (audio) (#).

Cena wstęp wolny
Organizator Galeria Azjatycka, tel. 022 635 28 11,