Myślenie wyszczuplające. Dieta dr Beck

Myślenie wyszczuplające. Dieta dr Beck

Większość odchudzających się napotyka na swojej drodze niezliczone trudności: niemożliwy do opanowania głód, zachcianki, pokusy, depresję, efekt jo-jo. Dieta, którą proponuje doktor Judith S. Beck, stanowi odpowiedź na te zupełnie naturalne problemy. Ich źródło tkwi w naszym myśleniu o odżywianiu, a droga do sukcesu i osiągnięcia wymarzonej sylwetki prowadzi przez zmianę nastawienia. Dieta Judith Beck nie jest kolejnym planem żywieniowym, zalecającym wybrane potrawy i ściśle odliczającym kalorie. To sześciotygodniowy program psychologiczny, w którym codziennie zdobywamy nową umiejętność, pomocną w panowaniu nad myślami o jedzeniu.

Badania potwierdzają, że większość osób stosujących się do tych zaleceń odniosła sukces w walce z nadwagą. Dieta dr Beck pomaga raz na zawsze odstawić tuczące przekąski. To chyba najlepsza książka o diecie z tych, które pokazują od strony psychologicznej, jak na stałe rozstać się z nadmiarem kilogramów.

„Newsweek”

Książka Beck jest jak terapeutyczna sesja z dietetykiem.

„Publishers Weekly”


Beck twierdzi, że chcąc stracić na wadze, powinniśmy się nauczyć bycia na diecie w podobny sposób, jak uczymy się prowadzić samochód.

„Philadelphia Magazine”

Judith S. Beck jest dyrektorem Instytutu Terapii Kognitywnej w Filadelfii oraz członkiem Stowarzyszenia Profesorów Psychiatrii i Psychologii na uniwersytecie w Pensylwanii. Zdobyła międzynarodową sławę na polu terapii kognitywnej – napisała na jej temat wiele książek i artykułów, przeprowadziła setki warsztatów z wykorzystaniem tej metody. Wraz ze swoim ojcem, Baronem Beckiem, twórcą terapii kognitywnej i jednym z najwybitniejszych psychoterapeutów, założyła w 1994 roku Instytut Becków, działający jako organizacja charytatywna.

www.beckinstitute.org

 

 

 


 


Dieta dr Beck. Myślenie wyszczuplające

Judith S. Beck,

przekład -Dorota Dziewońska

Wydawnictwo W.A.B. Sp. z o.o.

oprawa miękka, skrzydełka, format B5, 342 strony

ISBN 978-83-7414-549-7

 cena 34,90 zł