Warsztaty w ramach festiwalu Progressteron - Kraków

Warsztaty w ramach festiwalu Progressteron - Kraków

Witajcie,

Przesyłam wybrane tematy warsztatów, które polecam ze względu na to, że osoby prowadzące są mi w jakiś sposób znane.  Inne warsztaty też mogą być ciekawe, ale to każdy z Was musiałby ocenić pod kątem tego, co go interesuje.

Ja dziś zarezerwowałam to, co mnie zaciekawiło i poruszyło, bo dość szybko zapełniają się miejsca... Kilka dni temu na Olgę Haller było jeszcze dużo miejsc, dziś nie ma już wcale - a szkoda.

 Brałam kiedyś udział w tym festiwalu i byłam zadowolona, warsztaty były perfekcyjnie przygotowane.

Organizatorem jest krakowski Instytut Gestalt Hallerów - to dobre miejsce, mający swą siedzibę w Krakowie przy ul. Zyblikiewicza 12.

Uwaga, warsztaty odbywają się w różnych miejscach.

 

 


 

 

Olga Haller – jest doradcą i terapeutką kierunku Gestalt, prowadzi warsztaty poświęcone seksualności kobiet, zbiera również materiał na książkę poświęconą tej tematyce, praktykuje medytację. Co jakiś czas prowadzi pojedyncze warsztaty dla kobiet [są dość drogie, ale warte uczestnictwa].

Ciała naprzód! Odkryj źródła swojej seksualności

- niestety już nie ma miejsc. Można śledzić, czy się nie zwolni miejsce – np. ktoś nie zapłaci za rezerwację

http://www.dojrzewalnia.pl/oferta/progressteron-17/krakow/z4910.html

 

 

* * *

 

Jacek Panster – psychoterapeuta Gestalt, zafascynowany buddyzmem i szamanizmem, na co dzień współpracuje z Instytutem Gestalt Hallerów w Krakowie, ul. Zyblikiewicza 12 - http://www.gestalt.haller.krakow.pl

 

Między słowami – komunikacja werbalna i niewerbalna w ujęciu Gestalt

 

„Na tych zajęciach przyjrzymy się z uwagą temu, co ułatwia, a co utrudnia nam komunikację z innymi, z perspektywy Gestalt, u podstaw której leży relacja w dialogu. To podejście zachęca do pełnego i spontanicznego wyrażania siebie, z jednoczesnym poszanowaniem podmiotowości drugiej osoby. Koncentruje się nie tylko na komunikacji werbalnej, ale również na tym, co wyrażamy między słowami – naszą sylwetką, mimiką, gestami. Zamiast je oceniać lub interpretować, będzie okazja, by wsłuchać się również w głos własnego ciała i go świadomie wyrazić po to, by nasza komunikacja mogła być w pełni twórcza i odpowiedzialna.”

http://www.dojrzewalnia.pl/oferta/progressteron-17/krakow/z4890.html

 

 

We Własnym Kręgu – wprowadzenie do szamańskiego Gestaltu

http://www.dojrzewalnia.pl/oferta/progressteron-17/krakow/z4891.html

„Krąg to uniwersalny symbol życia, jako nigdy niekończącego się procesu poznania i ciągłych zmian. Wskazuje on na współzależność we wszechświecie i współistnienie wszystkich istot, na bazie równości. Wewnątrz kręgu znajduje się człowiek ze świadomością swoich potrzeb, możliwości i granic. Bycie „we własnym kręgu” to również oznaka samostanowienia i własnych wyborów, niezależnie od presji otoczenia.”

 

 

* * *

 

Anna Dodziuk – doświadczona terapeutka, pracuje zwłaszcza z osobami, u których w rodzinie był problem alkoholowy. Publikuje artykuły [„Zwierciadło”, „Wysokie obcasy”], pisze książki.

 

Bliżej rozstania – o pożegnaniu z osobą, z którą już się rozstaliśmy

http://www.dojrzewalnia.pl/oferta/progressteron-17/krakow/z3991.html

„Każda z nas ma za sobą niejedno rozstanie – część naszych byłych chłopaków, partnerów, narzeczonych, mężów, pozostawiła w naszych uczuciach negatywny ślad, który rzutuje na nawiązywanie nowych związków i na to, jak się w nich czujemy. Warto sobie te rany i blizny – albo po prostu ślady, uświadomić, może też spróbować zakończyć proces rozstawania się i pożegnać tych mężczyzn, dla których już nie ma miejsca w naszym życiu.”

 

 

Co myślę o małżeństwie – i czy mi to służy?

 

http://www.dojrzewalnia.pl/oferta/progressteron-17/krakow/z2400.html

„Celem warsztatu będzie rozpoznanie swoich fundamentalnych przekonań dotyczących małżeństwa i próba zmiany ich na takie, które bardziej odpowiadają własnym aktualnym potrzebom.”

[nie ma już miejsc, można śledzić czy się zwolnią]

 

 

* * *

 

Magdalena Przybysz – tancerka eksperymentalna, psycholog, wykłada improwizację na Akademii Muz. w Krakowie.

 

Taniec wewnętrznej mocy

http://www.dojrzewalnia.pl/oferta/progressteron-17/krakow/z4867.html

O swobodnym wyrażaniu się w tańcu.

 

* * *

 

A tutaj podaję adres gdzie znajdziecie pełną listę wszystkich warsztatów w Krakowie:

http://www.dojrzewalnia.pl/oferta/progressteron-17/krakow/program.html

 

 

Już tak na zakończenie może dorzuciłabym jeszcze zajęcia z bębnami:

http://www.dojrzewalnia.pl/oferta/progressteron-17/krakow/z3898.html

Prowadzi Dominik Muszyński, perkusista

 

Kasia Gołaszewska