Apteka natury - poradnik zdrowia

Apteka natury - poradnik zdrowia

Z Przedmowy:

Książka obejmuje wiadomości i sposoby na utrzymanie zdrowia do pierwszych 100 lat życia, na odzyskanie zdrowia, które już trochę nie dopisuje oraz na wyjście z wielu przewlekłych dolegliwości i schorzeń. (...) Uważny Czytelnik znajdzie tu skuteczne recepty na choroby krwi, węzłów chłonnych, ziarnicę złośliwą, zakrzepicę, choroby serca i układu krążenia, schorzenia gośćcowe i reumatyczne, schorzenia kobiece, schorzenia pęcherza moczowego, prostaty, kamicę nerkową, schorzenia przemiany materii, schorzenia układu pokarmowego, schorzenia skóry, schorzenia układu oddechowego, jak się hartować, aby nie łapać łatwo infekcji i jak łatwo wyleczyć przeziębienie, jak oczyścić woreczek żółciowy i drogi żółciowe w wątrobie, jak rozpuścić i urodzić kamienie nerkowe, co stosować, aby się nie tworzyły nowe, jak oddychać, aby łatwiej wydalać toksyny.

Wdzięczna będę za wszelkie uwagi Czytelników - pozytywne, jak i krytyczne.
Jadwiga Górnicka

Dla każdego inna dieta

Omówienie produktów żywnościowych, witamin, biopierwiastków. Diety dla chorych, uczących się, kobiet w ciąży i karmiących. Zasady prawidłowego odżywiania się. Receptury dla osób z nadwagą.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Porady jak uniknąć wielu chorób, m.in. nerek, zatok, przeziębienia. Jak przeciwdziałać zmęczeniu, jak odtruć organizm.

  • Osobom o skłonnościach do tworzenia się złogów polecam ocet jabłkowy, który doskonale czyści nerki i stawy ze wszelkich złogów, nie dopuszcza do ich powstawania.

  • Doskonałe rezultaty daje także popijanie wywaru z ziemniaczanych obierzyn, z dodatkiem rdestu ptasiego.

  • Skutecznym środkiem na odtrucie całego organizmu jest tzw. kuracja tybetańska.

Omówienie tych i innych receptur znajdziecie Państwo w książce.

Przyprawy

Warzywa mogą leczyć 

Uzdrawiające soki

Owoce mogą leczyć

Klasyfikacja ziół według ich własności leczniczych

Listy - Jadwiga Górnicka odpowiada na listy chorych
 

 

KŁOPOTY Z SERCEM I NADWAGA

Mariola, lat 34

Jestem okropnie gruba, choć wydaje mi się, że jem mniej niż inni. Mam kłopoty z kręgosłupem, który często mnie boli, a także serce. Lekarz stwierdził, że jest to związane z moją nadwagą.

J.G: Konieczne jest schudnięcie i jednocześnie wzmocnienie organizmu. Wskazane są zioła wzmacniające pracę serca i poprawiające przemianę materii. Codzienne pożywienie powinno być bez: cukru, ciast, białego pieczywa, tłuszczów zwierzęcych, ograniczona ilość soli. Mięso chude, z wyjątkiem wieprzowiny, gotowane i pieczone. W codziennym menu powinno być dużo surówek jarzynowych, kasz i ryżu. Na śniadanie: 4 łyżki otrąb pszennych, 2 łyżki płatków owsianych, 2 łyżki płatków kukurydzianych zalać gorącym mlekiem. Po ostygnięciu dodać dużo natki pietruszki, kminek i majeranek zmielone razem. Wieczorem: kromka razowego chleba, trochę czerstwego z masłem lub serem topionym oraz 2 ząbki czosnku, popić kefirem oraz ziołami. Jeden dzień w tygodniu jeść warzywa i owoce, może być również kapusta kiszona z 2 łyżkami oleju, pić tylko wodę. Codziennie w ciągu dnia pić szklankę wody z octem jabłkowym lub cytryną i łyżeczką miodu. Codziennie pić zioła: 100g morszczynu oraz po 50 g: kory kruszyny, korzenia mniszka, korzenia wilżyny, ziela lubczyku, znamion kukurydzy, strąków fasoli, ziela bratka, kłącza perzu, ziela skrzypu, liścia szałwi, ziela krwawnika. 2 łyżki tej mieszanki ziołowej zaparzyć w 2 szklankach wody, pić w 3 porcjach przed jedzeniem. Łącznie z ziołami powinno być 1,5 litra płynu dziennie.

NISZCZĄ MNIE NERWY

Krystyna, lat 29

Od urodzenia córki mam problem ze zdrowiem. Jestem bardzo nerwowa, miewam jakieś nieuzasadnione lęki, które idą od żołądka. Od pewnego czasu boli mnie serce, jakieś kłucia, pobolewa mnie lewa łopatka. Gdy coś jest nie po mojej myśli, zaraz się denerwuję, coś mnie ściska za gardło. Nerwy mnie wykończą, nie mogę jeść. Przy wzroście 165 cm ważę 52 kg.

J.G: Radzę zażywać dwa razy dziennie po jedzeniu po łyżeczce Nerwogranu i Gastrogranu, ponadto 1 łyżeczkę Cholegranu na noc, aby wyregulować wypróżnienia. Dla wzmocnienia organizmu proponuję Falvit 2 razy 1 tabl., a dodatkowo brać 5-6 razy dziennie 1 łyżeczkę od kawy pyłku kwiatowego z miodem propolisowym (100g pyłku zmieszać ze szklanką miodu propolisowego). Dla poprawienia pracy wątroby wskazany jest Sylimarol 2 razy 1 tabl. po jedzeniu, Lewitan 2 razy 4 tabl. po jedzeniu oraz Asmag 2 razy 2 tabl. po jedzeniu. Należy zrobić badania, aby wykluczyć nadczynność tarczycy. Pić codziennie na noc przez 2 miesiące 1 łyżkę drożdży zagotowanych w pół szklanki wody.

Pytania Czytelników dotyczą schorzeń neurologicznych, nerek i pęcherza moczowego, przemiany materii, przewodu pokarmowego, skóry, reumatycznych, układu krążenia, oczu, krwi.

Akupresura stóp

Wywodząca się z medycyny chińskiej jest metodą profilaktyczno - leczniczą. Wiek nie stanowi żadnych przeciwwskazań do jej stosowania. Masaże przyczyniają się do lepszego ukrwienia chorych narządów i wpływają na polepszenie działania sił witalnych organizmu.

 

Masaż shiatsu

Wyjaśnienie terminu: "shi" palce, "atsu" ucisk, oznacza metodę leczenia chorób przez ucisk palcami. Japońskie ministerstwo zdrowia opisuje metodę "Shiatsu" następująco: jest metodą leczenia, w której za pomocą kciuków i dłoni zostaje wywarty nacisk na określone strefy w celu usunięcia zaburzeń organizmu, utrzymania lub polepszenia zdrowia i przyczynienia się do wyleczenia pewnych chorób.


Punkty nacisku dla usunięcia zmęczenia ręki.

Punkty nacisku dla usunięcia bezsenności

Punkty nacisku dla podniesienia energii

Punkty nacisku dla podniesienia ciśnienia krwi

Leczenie metodą "shiatsu" różnych chorób

Życzymy zdrowia!


Wydawnictwo "Morex"

Agencja Wydawnicza "MOREX", Jerzy Mostowski funkcjonuje od 1989 roku. Ma na swoim koncie wiele publikacji z różnych dziedzin: historii, sztuki, edukacji, medycyny komplementarnej. W ofercie wydawniczej można też znaleźć poradniki kulinarne oraz książki dla dzieci.
Wydawnictwo chętnie nawiąże współpracę z autorami, którzy mają do zaoferowania oryginalne, wartościowe teksty, mogące wzbogacić wiedzę na temat naturalnych metod leczenia oraz szeroko pojętej profilaktyki.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie: http://www.morex.com.pl

"Aptekę natury" oraz inne książki można zamawiać telefonicznie (022 720 34 90) lub drogą elektroniczną (e-mail: morex1@poczta.wp.pl)
Cena drogą wysyłkową wynosi 30 zł plus koszty przesyłki, płatne przy odbiorze.